• News will be here
 •  

  Znane są wyniki matur pabianickich uczniów. Najlepiej poradzili sobie abiturienci II Liceum Ogólnokształcącego, gdzie poprawkę egzaminu dojrzałości zdawać będzie tylko 4 uczniów.

  W II LO do matury przystąpiło 124 uczniów, a zdało ją aż 120 uczniów, co daje 97% zdawalności. Tylko czterem nie udało się zdać jednego przedmiotu. Jeden uczeń będzie poprawiać egzamin ustny z angielskiego, jeden z polskiego, a dwóch matematykę. W I Liceum Ogólnokształcącym egzamin dojrzałości pisało 103 licealistów, 95 z nich zdało bez problemu. Na ośmiu uczniów czeka poprawka. Aż sześciu nie zdało matematyki. Zdawalność wyniosła w tej szkole 92%.

  W Zespole Szkół nr 1 było zaledwie 22 maturzystów, a 16 z nich może cieszyć się zdanym egzaminem. Dwie osoby oblały język polski i czeka je poprawka. Czterech uczniów musi podejść do matury za rok, ponieważ nie zdało więcej niż z jednego przedmiotu. W „Mechaniku” zdawalność wyniosła 73%.

  Najwięcej uczniów pisało maturę w Zespole Szkół nr 2, bo aż 129. Egzamin dojrzałości zaliczyło 104. Na 19 uczniów czeka poprawka: 8 – polski, 10 – matematyka, 1 – język polski ustny. Maturę za rok pisać będzie 6 osób. Zdawalność „Elektryka” to 81%. W Zespole Szkół nr 3 do matury przystąpiło 55 uczniów, a zaliczyło ją 43. Na poprawkę czeka 8 osób, 6 z nich zmierzy się z matematyką, a 2 z j. polskim. Maturę za rok może poprawiać 4 uczniów. Zdawalność w tej szkole wynosi 78%.

  W powiecie do matury podeszło 433 uczniów. 378 zdało, a 41 czeka na poprawkę, 14 osób ma ją do poprawy za rok.

  Udostępnij