• News will be here
 •  

  Poznaliśmy wyniki naboru. Najwięcej uczniów pojawi się w murach Zespołu Szkół nr 2. Niezakwalifikowanych zostało zaledwie 21 kandydatów, ale i to nie jest do końca przesądzone.

  Uczniowie z niecierpliwością czekali na ten dzień. W ubiegłym tygodniu pełni obaw zerkali na listy przyjętych z nadzieją, że nie spełni się najczarniejszy scenariusz i że nie zostaną przyjęci do żadnej placówki. Tak przez wiele tygodni powtarzano w mediach. Wśród młodzieży wybuchła panika, ale lokalni samorządowcy uspokajali, że pabianickie szkoły są doskonale przygotowane na przyjęcie większej liczby uczniów.

  Patrząc na wyniki naboru, można odnieść wrażenie, że się nie mylili. Niezakwalifikowanych zostało 21 kandydatów. Do pabianickich szkół dostało się 1337 uczniów.

  Należy jednak mieć na uwadze, że ostateczne wyniki poznamy, kiedy uczniowie złożą oryginały świadectwa ukończenia szkoły. Mają na to czas do 24 lipca. Może okazać się, że wszyscy uczniowie znajdą swoje miejsca w naszych placówkach – uspokaja Joanna Kupś, rzecznik prasowy starostwa.

  Najwięcej uczniów przyjmie Zespół Szkół nr 2. Do placówki przy św. Jana trafi 386 osób (128 po gimnazjum, 258 po szkole podstawowej). Utworzonych zostanie 12 klas. 253 uczniów trafi do II Liceum Ogólnokształcącego (133 po gimnazjum, a 120 po szkole podstawowej). W liceum utworzonych zostanie 8 oddziałów. W popularnym „Mechaniku” ma uczyć się 250 osób (132 po gimnazjum, 118 po szkole podstawowej). Dzięki temu w ZS nr 1 powstanie aż 8 klas.

  236 uczniów dostało się do I Liceum Ogólnokształcącego. Tutaj również pojawi się 8 klas. W tej placówce uczyć się będzie 90 osób po gimnazjum oraz 146 po szkole podstawowej. W Zespole Szkół nr 3 znalazło się miejsce dla 212 osób i dzięki temu utworzonych zostanie 7 klas. Uczyć się w nich będzie 92 dzieciaków po gimnazjum oraz 120 po szkole podstawowej.

  W Pabianicach powstaną w sumie 43 klasy (18 po gimnazjum i 25 po szkole podstawowej). Do szkół średnich pójdzie 575 uczniów po gimnazjum oraz 762 po szkole podstawowej (razem to 1337).

  Udostępnij