• News will be here
 •  

  Dziś (25 lipca) świętować będzie niemal 660 tysięcy Krzysztofów i niemal 400 tysięcy Jakubów, a dzień później (26 lipca) ponad milion Ann. To dwa miliony solenizantów.

  Anna – tak ma na imię jedna z Twoich koleżanek, koleżanka koleżanki, a może mama, żona lub siostra. Zgadza się? A czy znasz jakąkolwiek osobę w Polsce, która nie znałaby choćby jednego Krzysztofa? To chyba niemożliwe.

  Trendy w imionach zmieniają się dość często, ale jak się okazuje Anna to imię ponadczasowe i wciąż najbardziej popularne w Polsce. Anusi i Aneczek jest w naszym kraju najwięcej, bo ponad milion (dokładnie 1.063.017). Na drugim miejscu jest Maria. Takie imię nosi ponad 625 tysięcy Polek.

  Obchodzący 25 lipca imieniny Krzysztof zajmuje drugie miejsce pod względem największej liczby osób noszących to imię. Mamy w Polsce niemal 660 tysięcy Krzyśków (dokładnie 659.470 osób). Liczba spektakularna, dlaczego więc drugie miejsce? Po prostu więcej jest Piotrów – ponad 700 tysięcy (700.289 panów nosi to imię). Drugi z czwartkowych solenizantów Jakub zajmuje 10. miejsce w rankingu. Kubusiów jest dokładnie 399.271.

  Jeśli chcielibyście sprawdzić, ile osób w Polsce ma na imię tak samo jak Wy, wejdźcie na www.dane.gov.pl. Znajdziecie tam także wiele innych ciekawych danych.

  Udostępnij