• News will be here
 •  

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę listów z Informacją o Stanie Konta Ubezpieczonego w ZUS. W województwie łódzkim otrzyma je ok. 1,4 mln osób.

  Informacja o Stanie Konta Ubezpieczonego przygotowywana jest dla każdej osoby, która ma na swoim koncie zapisaną choćby jedną składkę, niezależnie od jej wysokości.

  Z pisma dowiemy się, jak wygląda stan naszego konta emerytalnego na 31 grudnia 2018r. Uzyskamy informację na temat sumy zwaloryzowanych składek i kapitału początkowego. Suma ta uwzględnia tegoroczną, czerwcową waloryzację wskaźnikiem 9,2% informuje Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS woj. łódzkiego.

  Dokument zawiera też informację o tym, ile mamy środków zgromadzonych na subkoncie oraz ile składek ZUS przekazał do OFE. Znajdziemy tu też informację o składkach za ubiegły rok w rozbiciu na poszczególne miesiące.

  Osoby, które ukończyły 35 lat, dowiedzą się z pisma, jaka jest hipotetyczna wysokość ich przyszłej emerytury. W dokumencie znajdziemy tez informację o tym, jakie świadczenia przysługują osobom opłacającym składki na ubezpieczenia społeczne.

  Pisma ZUSu o naszym stanie konta powinny dotrzeć do adresatów do końca sierpnia.

  Nie wszyscy ubezpieczeni jednak mogą spodziewać się listu. Osoby, które zakładały profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, informacje zawarte w piśmie znajdą na swoim profilu, dlatego do nich list nie będzie wysyłany mówi rzecznik.

  Udostępnij