• News will be here
  • 26 lipca w Łodzi odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Uroczystą przysięgę w obecności Komendanta Wojewódzkiego nadinsp. Andrzeja Łapińskiego złożyło 60 funkcjonariuszy – 47 policjantów i 13 policjantek. Wśród nich dwóch nowych posterunkowych z pabianickiej komendy: 24-letni mieszkaniec Bełchatowa i 21-letni pabianiczanin.

    Wkrótce nowi posterunkowi podejmą szkolenie podstawowe w Szkole Policji w Słupsku. Po 6 miesiącach nauki i pozytywnym zakończeniu kursu powrócą do macierzystej jednostki i rozpoczną 3-letni okres adaptacji zawodowej.

    Przypomnijmy, że procedura rekrutacji do służby w policji ma charakter ciągły i konkursowy. Dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury. W roku 2019 kolejne przyjęcia zaplanowano: 12 września, 7 listopada i 30 grudnia.

    Udostępnij