•  

  Zespół Szkół nr 3 wzbogacił się o wyremontowany budynek. Nowoczesna szkoła przy Gdańskiej czeka na swoich uczniów.

  Inwestycja rozpoczęła się w 2007 roku od projektu, następnie powstało studium wykonalności. W tym roku zabrano się za prace budowlane.

  To ogrom włożonej pracy. Budynek był bardzo zniszczony i wymagał gruntownej rewitalizacji. Tak naprawdę zostały mury i część podłóg. Wszystkie instalacje należało wymienić – mówił starosta Krzysztof Habura.

  Główny budynek posiada 16 pracowni. Po remoncie drugiego szkoła zyskała 13 dodatkowych sal. Powiększona została o część, w której mieściła się „Heureka”.

  Robotnicy przedsiębiorstwa VIOLBEX z Rąbienia mieli sporo pracy, ponieważ instalacje były w opłakanym stanie. Niezbędne okazało się zastosowanie nowych technologii przeciwpożarowych oraz elektrycznych. Budynek jest także w pełni przystosowany do osób niepełnosprawnych. Kolejne udogodnienie to klimatyzacja. Powstała również szatnia, której wcześniej nie było. Ponadto zmieniła się elewacja. Koszt tej inwestycji to ponad 3,1 mln zł. Z Unii Europejskiej udało się uzyskać ponad 1,3 mln dotacji.

  W przyszłości ma zostać zagospodarowany teren wokół. W planach jest boisko (w cieplejsze dni uczniowie biegają w parku Słowackiego).

  Udostępnij