• News will be here
 •  

  W tym tygodniu podpisano umowę na budowę pętli autobusowej. Trasa linii 2 zostanie wydłużona, powstaną też nowe przystanki.

  31 lipca w Urzędzie Miejskim w Pabianicach prezydent Grzegorz Mackiewicz wraz z Łukaszem Włodarczykiem, przedstawicielem wykonawcy, podpisali ważny dokument. Firma ma dziesięć miesięcy na zaprojektowanie oraz wybudowanie krańcówki przy ul. Podmiejskiej 65e. Ta inwestycja jest niezbędna ze względu na obsłużenie przez komunikację miejską większej liczby mieszkańców Zatorza.

  – Inwestycja niezwykle trudna, ponieważ mamy tam rów odwadniający teren osiedla. Należy go nie tylko zasypać, ale również odtworzyć – mówił prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  Nowa krańcówka pojawi się mniej więcej sto metrów za kaplicą Matki Boskiej Fatimskiej. Staną tam nowoczesne przystanki dla wsiadających i wysiadających, plac manewrowy, ledowe latarnie oraz wiaty rowerowe. Kierowcy będą mieli do dyspozycji kontener socjalny.

  – Poprawi się również system odwodnienia w tym miejscu. Przebudowany zostanie zjazd z ulicy Podmiejskiej na nową krańcówkę – dodał prezydent.

  O około 700 metrów zostanie przedłużona trasa „dwójki”. Mieszkańcy wsiądą na przystanku Podmiejska/Makowa (w stronę nowej krańcówki) oraz Podmiejska/Niska (w kierunku centrum, przy sklepie). Ratusz zapewnia, że bliżej do autobusu będą mieli nie tylko mieszkańcy ul. Podmiejskiej, ale też wielu ulic prostopadłych położonych zarówno w Pabianicach, jak i w Chechle Pierwszym.

  Udostępnij