• Policja prosi osoby, które widziały wczorajszy wypadek na ulicy Jutrzkowickiej o pomoc w ustaleniu sprawcy.

  Wczoraj poinformowaliśmy, że około godziny 20.40 doszło do potrącenia 20-letniego rowerzysty. Cyklista z poważnymi obrażeniami (otwarte złamanie nogi) trafił do pabianickiego szpitala, a stamtąd do szpitala im. Kopernika w Łodzi. Sprawca wypadku uciekł w kierunku Bełchatowa.

  – Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że od strony Pabianic w kierunku Bełchatowa ulicą Jutrzkowicką jechało trzech rowerzystów. Za nimi ciemny, nieustalony dotychczas samochód. Jeden z cyklistów znajdował się przy osi jezdni, zamierzając prawdopodobnie skręcić w lewo w ulicę Świetlickiego, gdy kierowca auta podczas wyprzedzania zahaczył go prawym lusterkiemmówi Joanna Szczęsna, rzecznik policji. – 20-letni rowerzysta stracił równowagę, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym w stronę Pabianic nissanem X-Trail. Sprawca (kierowca ciemnego auta) oddalił się w kierunku Bełchatowa.

  Przydatne mogą okazać się nagrania z kamerek samochodowych.

  Policja prosi o skontaktowanie się z funkcjonariuszem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu (42) 22-53-347 lub dyżurnym pabianickiej komendy (42) 22-53-301 lub (42) 22-53-302. 

   

  Udostępnij