• News will be here
 •  

  We wtorek rano przed ratuszem otwarto wystawę „Rzeczpospolita Ubezpieczonych”o historii ubezpieczeń społecznych i samego ZUSu. Czynna będzie do 28 sierpnia.

  Wystawę Rzeczpospolita Ubezpieczonych. Ubezpieczenia społeczne w Polsce 19182018” otworzył Krzysztof Jędrzejewski, dyrektor II oddziału ZUS w Łodzi, w towarzystwie zaproszonych gości, m.in. wiceprezydent Pabianic Aleksandry JarmakowskiejJasiczek, dyrektorów muzeum, biblioteki i szkół.

  ZUS ma długą historię. W tym roku będzie kończył 85 lat. Z jego historią związanych jest wiele ciekawostek, które nie wszystkim są znane.

  Czy wiedzieli Państwo, że jest taki okres w historii Zakładu, w której ZUS nie istniał, a jego obowiązki przejęły związki zawodowe? Dopiero w 1934 roku ubezpieczenia na terenie Polski zostały scalone tak zwaną ustawą scaleniową. W tym samym roku w drodze rozporządzenia prezydenta Ignacego Mościckiego zostaje powołany do życia ZUS mówił na otwarciu wystawy dyrektor Krzysztof Jędrzejewski.

  Planszową wystawę przed ratuszem oglądać można do 28 sierpnia.

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  1. W Ameryce w XIX wieku ludzie spontanicznie zaczęli się wzajemnie ubezpiecza. Później przejęły to związki zawodowe. Jako, że jest to bardzo dobry interes (oczywiście nie dla zwykłych ludzi), wkroczyła w to mafia.
   Macie jakieś skojarzenia?

  Możliwość komentowania została wyłączona.