• News will be here
 •  

  Starosta Krzysztof Habura pragnie zostać senatorem. Przewodniczący RM Krzysztof Rąkowski ma chrapkę na posadę posła. Kandydaci ruszyli z kampanią i ostrzegają swoich przeciwników, by nie przypisywali sobie cudzych sukcesów.

  22 sierpnia na skwerku przy ul. Szarych Szeregów odbyła się konferencja prasowa kandydatów na posła i senatora z Koalicji Obywatelskiej. Starosta Krzysztof Habura będzie ubiegał się o mandat w okręgu nr 26, który obejmuje powiaty: pabianicki, łaski i zgierski. Przewodniczący Krzysztof Rąkowski startuje z numeru 4 i okręgu 11.

  Panowie uważają, że trzeba wiele zmienić w naszym kraju. Przede wszystkim podzieloną Polskę należy zjednoczyć. Niezbędne jest też zajęcie się służbą zdrowia: zlikwidowanie gigantycznych kolejek do lekarzy oraz wprowadzenie programu walki z rakiem. Druga sprawa to oświata i zapewnienie chociażby podwyżek nauczycielom. Starosta wspominał również o dodatkowych emeryturach oraz alternatywnych źródłach energii, które będą przyjazne środowisku.

  Kandydaci zapewniają, że zadbają o nasz powiat. Są samorządowcami, więc najbliżej im do problemów mieszkańców. Zachęcają do podpisywania list poparcia oraz pracy w komitecie.

  Swoich kontrkandydatów (Macieja Łuczaka i Krzysztofa Ciebiadę) proszą o niepodpinanie się pod cudze sukcesy (jak projekt tramwajowy czy pozyskanie pieniędzy na ul. Warszawską).

  Udostępnij