• News will be here
 • Zajrzeliśmy do Pabianickiego Centrum Medycznego. Szpitalny Oddział Ratunkowy przechodzi gruntowny remont. We wrześniu prawdopodobnie ruszy budowa lądowiska dla helikopterów…

  Remontowana część Szpitalnego Oddziału Ratunkowego to wielki plac budowy, który w niczym nie przypomina dawnego oddziału. Skute tynki, nowe instalacje, zamurowane okna, zerwane podłogi, zburzone ściany. Wielka rewolucja, chociaż w pierwszym momencie, patrząc na postępy prac, można stwierdzić, że za wiele się tutaj nie dzieje. Nic bardziej mylnego.

  Problemem jest nowe rozporządzenie ministra zmieniające warunki dostosowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. To wymusza zmianę projektu przebudowy pabianickiego SOR-u. Są problemy, ponieważ kilka prac budowlanych zostało już zrobionych na kanwie starego projektu. Niezbędne są więc poprawki, a także wyburzenie postawionych już ścian działowych. SOR musi mieć wydzieloną salę do segregacji chorych oraz do dekontaminacji.

  Wybudowano już szyb windy, a także powiększono pomieszczenia. SOR zyska powierzchnię i zmieni całkowicie swój układ. Będzie się kończył przy szpitalnej kaplicy. Wcześniej był tam OIOM oraz sala chirurgiczna, a także pomieszczenia pracowników tego oddziału.

  PCM pozyskał środki unijne na modernizację SOR-u oraz budowę lądowiska. Zgodnie z projektem, spółka ma czas na zakończenie inwestycji do końca lutego. W szpitalu wierzono, że uda się ją zakończyć do końca tego roku. W związku ze zmianą rozporządzenia władze szpitala wystosowały prośbę do ministra zdrowia o przedłużenie terminu realizacji do końca lipca 2020 roku…

  Więcej w papierowym wydaniu NŻP nr 34/2019

  Udostępnij