• News will be here
 • Tegoroczna Wakacyjna Kropla Krwi trwała od 1 lipca do 31 sierpnia. Zebrano 247 litrów 950 ml bezcennego leku.

  Honorowi dawcy oddawali krew na rzecz dzieci chorych na nowotwory, dla dzieci poszkodowanych w wypadkach samochodowych, dla strażaków rannych w czasie gaszenia pożarów, dla wszystkich dzieci poszkodowanych w czasie działań wojennych na całym świecie, dla dzieci poszkodowanych w czasie prac żniwnych, dla naszych żołnierzy przebywających na misjach wojskowych poza granicami Polski, dla noworodków, których życie jest zagrożone, dla dzieci leczących się w oddziałach szpitalnych Pabianickiego Centrum Medycznego oraz dla dzieci w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

  – Jak zawsze w tym trudnym okresie honorowi krwiodawcy z Pabianic i powiatu pabianickiego nie zawiedli i wykazali się ofiarnością – powiedział Andrzej Chałupka.

  Oddali 247 litrów 950 ml tego bezcennego leku, tak bardzo potrzebnego zwłaszcza w okresie wakacji.

  To o 35 litrów więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku – dodał.

  Krew oddało 551 osób, z czego 140 to były panie, a 60 osób po raz pierwszy. Jak co roku w każdym tygodniu „Wakacyjnej Kropli Krwi” losowano spośród dawców drobne upominki. Wylosowali je: Agnieszka Palma, Katarzyna Napieraj, Marek Grabarz, Tomasz Kania, Adrian Lewiński, Iwona Olejnik, Maciej Strużyński, Damian Staniek i Rafał Duszyński.

  Rejonowa Rada HDK PCK w Pabianicach bardzo serdecznie dziękuje wszystkim krwiodawcom, którzy w lipcu i sierpniu czynnie wspierali apele o oddawanie krwi. I dodaje, że nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na ten bezcenny lek – krew każdej grupy i w każdej ilości jest nadal bardzo potrzebna.

  Prosimy pamiętać, że być honorowym krwiodawcą to znaczy „bezimiennie ratować czyjeś zagrożone życie…”.

  Udostępnij