• News will be here
 • Na Lewitynie testowano pływające fontanny, które zachwyciły pabianiczan. Mogą u nas zagościć na stałe. Wystarczy tylko oddać na nie głos w Budżecie Obywatelskim.

  Pływające fontanny pojawiły się na Lewitynie dzięki jednej z firm, która zgłosiła się do urzędu w sprawie ich prezentacji. Można je było oglądać w poniedziałek od godz. 18.00 do 22.00.

  Mimo fatalnej pogody, pabianiczanie tłumnie ruszyli na Lewityn. Nie kryli zachwytu nad świecącymi instalacjami, twierdząc, że powinny u nas zagościć na stałe, a nie tylko na jeden dzień. Należy przyznać, że prezentowały się bardzo efektownie.

  Pływające fontanny mają dwa zastosowania. Pierwsze z nich to efekt wizualny. Niewątpliwie jeszcze bardziej uatrakcyjniłyby rozwijający się ośrodek. Ponadto napowietrzają wodę, zwiększa się zawartość tlenu i dzięki temu zmniejsza ryzyko powstawania sinic, z czym przecież boryka się nasz Lewityn.

  Istnieje szansa, że fontanny pojawią się u nas. Takie zadanie zostało zgłoszone do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Wszystko więc w rękach pabianiczan.

  Udostępnij