• Na urokliwych starówkach Gniewu, Prabut i Kwidzyna rozegrano pierwszą edycję Pomorze Sprint Cup z udziałem biegaczy z Azymutu.

Zawody były generalnym sprawdzianem formy przed nadchodzącymi Sprinterskimi Mistrzostwami Polski. Azymut Pabianice reprezentowało dwunastu zawodników, z czego aż pięciu stanęło na podium, udowadniając, że krótki dystans to mocna strona naszego klubu.

Obok rywalizacji elity męskiej (wygrał ją pabianiczanin Michał Olejnik) ozdobą zawodów był niezwykle wyrównany pojedynek w kategorii M16. Jan Sztranek świetnym występem w ostatnim biegu zapewnił sobie II miejsce po trzech dniach rywalizacji. Srebro wywalczył Krzysztof Mazur w kategorii rodzinnej.

Na pomorskiej ziemi nie mieli sobie równych Julia Krempińska (K16) i Tomasz Tkaczuk (M40), a brąz w K35 zdobyła Katarzyna Mazur. Blisko podium byli także: Maciej Sztranek (M14) – IV miejsce, oraz Józef Kłos (M55) i Michał Mazur (M35) – V miejsca.