• News will be here
 •  

  Kameralny Chór INCANTO pod dyrekcją Magdaleny Hudzieczek-Cieślar koncertem pt. „Przybyli ułani pod okienko” zainaugurował 6 września Europejskie Dni Dziedzictwa w Dworze Kapituły Krakowskiej.

  Polskie sploty” to tematyka tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa, w których zabrzmiała muzyka polska. Chór INCANTO w stylizowanych wojskowych strojach zaśpiewał najbardziej znane i lubiane pieśni wojskowe, m.in. Przybyli ułani, Białe róże, Dziś do Ciebie przyjść nie mogę, Warszawianka, Legiony, Piechota, Dalej bracia do bułata, Wojenko, wojenko, Serce w plecaku oraz dodatkowo z okazji trwającego Roku Moniuszkowskiego wzruszającą pieśń Kozak. Koncertu wysłuchano w trzech częściach, a partie solowe pięknie wykonali Jacek Barasiński, tenor i Grzegorz Czerniak, bas.

  Koncert chóru bardzo się podobał. Melomani zgotowali chórzystom gorącą owację. Na bis i już wspólnie z publicznością chór raz jeszcze zaśpiewał Serce w plecaku.

  Wasze głosy brzmią dźwięcznie, donośnie. Pięknie śpiewaliście i dostarczyliście nam niesamowitych wrażeń. Cieszę się, że byłam tu dziś z wami – powiedziała tuż po koncercie wzruszona Agnieszka Idzikowska, dawna chórzystka kilku kiedyś istniejących pabianickich chórów.

  Koncert poprowadziła nauczycielka i radna Jadwiga Wadowska-Gryzel. Muzyczny wieczór zwieńczony został pamiątkowymi zdjęciami i miłymi rozmowami w kuluarach muzeum.

   

  Udostępnij