• News will be here
  • W środowe popołudnie podopieczne trenerów Radomira i Bartosza Znojek pojechały na mecz półfinałowy do Ozorkowa, by zmierzyć się z tamtejszym Kotanem. Stawką było wejście do finału wojewódzkiego Pucharu Polski, gdzie czekał już Włókniarz Konstantynów Łódzki.

    Pierwsza połowa była bezbramkowa. Aktywniejszą drużyną było jednak PTC. Druga część przyniosła dużo więcej emocji. Do ataku ruszyły piłkarki PTC. W 56. minucie prostopadłe zagranie otrzymała Anna Owczarz, która zatańczyła z piłką w polu karnym i dośrodkowała wzdłuż bramki. Tam piłkę do własnej bramki skierowała zawodniczka Kotana, wyprowadzając PTC na prowadzenie. Kotan starał się zagrozić bramce Magdaleny Kociołek, ale wszystkie ich próby uderzeń były niecelne. PTC natomiast mądrze się broniło. W 86. minucie piłkę przed polem karnym otrzymała Karolina Kania. Minąwszy trzy zawodniczki Kotana, oddała strzał na bramkę. Piłka pod pachą bramkarki wpadł do siatki. 2:0 dla PTC. Dwie minuty później było już 3:0. Rzut wolny wykonywała Karolina Karpińska. Jej mocne dośrodkowanie spowodowało, że piłka wyleciała z rąk bramkarki. Walka o piłkę Andżeliki Błoch i Joanny Błaszczyk zaowocowała odzyskaniem jej, a formalności dopełniła Karolina Kania, trafiając z najbliższej odległości.

    Skład PTC: M. Kociołek – Karpińska, Próbka, Łagowska, Jakóbczak – Błoch, Błaszczyk, Forc, Owczarz (75′ Kania), Małek (75′ Dybała) – Wróblewska (46′ E.Kociołek).

    Mecz finałowy odbędzie się w środę, 25 września, na stadionie PTC przy ulicy Sempołowskiej.

    Udostępnij