• News will be here
 •  

  14 września odbędzie się „VII Bieg Charytatywny 12h z Koroną”, w trakcie którego zbierane będą pieniądze na pomoc i leczenie 14-letniej Roksany, uczennicy SP nr 3.

  Dziewczynka od 2 lat choruje na wrzodziejące zapalenie jelita grubego oraz rumień guzowaty. Niestety, choroba jest nieuleczalna i można jedynie łagodzić jej skutki. Aby wesprzeć jej codzienne zmagania z chorobą, w sobotę, 14 września, na Lewitynie zorganizowany zostanie otwarty bieg charytatywny.

  Trwający 12 godzin bieg rozpocznie się o 7.00 rano i potrwa aż do 19.00. Każdy, kto zechce pomóc Roksanie, może do niego dołączyć. Sam decyduje, o której godzinie włączy się do biegu i ile okrążeń uda mu się pokonać – jedna pętla to tylko 1260 metrów. Nie trzeba być mistrzem biegania, bo każde przebiegnięte przez zawodnika okrążenie to 3 zł od sponsorów: firm Aflofarm Farmacja Polska i Hartmann, które przeznaczone zostaną na wsparcie leczenia dziewczynki.

  Organizatorem wydarzenia jest Klub Biegacza Korona Pabianice, a Aflofarm Farmacja Polska, Hartmann oraz starosta Krzysztof Habura, objęli wydarzenie swoim patronatem i głównym sponsoringiem.

  Mam nadzieję, że do naszego biegu charytatywnego na rzecz Roksany dołączy cała pabianicka brać biegaczy, a także młodzież pabianicka, której przedstawicielką jest Roksana – mówi Krystyna Kucharek, członek Klubu Biegacza Korona Pabianice i jednocześnie nauczycielka Roksany.

  Wpisowe wyniesie 10 zł, a za linią mety na każdego uczestnika czekać będzie drobna niespodzianka. Dla biegacza (i dla biegaczki), którzy pokonają najwięcej okrążeń, przewidziano dodatkową nagrodę o wartości 200 zł oraz zestaw odżywek dla sportowców.

  Zachęcamy wszystkich mieszkańców Pabianic i okolic do wzięcia czynnego udziału w akcji. Wystarczy zaledwie jedno okrążenie, aby wspomóc Roksanę – zaprasza Jacek Furman, prezes Aflofarm Farmacja Polska.

  Szczegóły związane z wydarzeniem dostępne są na Facebooku.

   

  Udostępnij