• Ponad 1000 osób wzięło udział w „VII Biegu Charytatywnym 12h z Koroną”. Liczba uczestników przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, bo numerów startowych zabrakło już o godzinie 16.00. Nikogo to jednak nie zniechęciło. Kolejne numery startowe robiono na zwykłych kartkach.

    W trakcie imprezy zbierano pieniądze na pomoc i leczenie 14-letniej Roksany, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3. Dziewczynka od 2 lat choruje na wrzodziejące zapalenie jelita grubego oraz rumień guzowaty. Niestety, choroba jest nieuleczalna i można jedynie łagodzić jej skutki. 

    Pierwsi uczestnicy biegu na linii startu stawili się już o godzinie 7.00. Bieg trwał do godziny 19.00. Każdy uczestnik po wpłaceniu wpisowego w wysokości 10 złotych dołączył do biegu i przebiegł tyle okrążeń, ile dał radę. Jedna pętla to 1260 metrów. Każde przebiegnięte przez zawodnika okrążenia to dodatkowe 3 zł od sponsorów: firm Aflofarm Farmacja Polska i Hartmann.

    Organizatorem wydarzenia był Klub Biegacza Korona Pabianice, a Aflofarm Farmacja Polska, Hartmann oraz starosta Krzysztof Habura, objęli wydarzenie swoim patronatem i głównym sponsoringiem.

    Udostępnij