• W Centrum Seniora wybrano się w nostalgiczną podróż po Pabianicach.

  W piątkowe popołudnie w Centrum Seniora odbyła się premiera montażu słowno-muzycznego pt. „Powrót do naszego miasta”. Scenariusz napisała poetka Janina Konieczna, pedagog z wieloletnim doświadczeniem.

  – Aktorzy, czyli seniorzy oraz pracownicy naszego Centrum, zabrali widownię w nostalgiczną podróż po Pabianicach, które mało kto pamięta. Wesołe scenki z kultowego tramwaju linii 41, przeplatane naprzemiennie piosenkami i wierszami autorstwa pani Janiny, wzbogacone zostały o multimedialną oprawę w postaci wyświetlanych w tle zdjęć naszego miasta – mówi kierownik Katarzyna Cegiełka.

  Utwory muzyczne wykonali: Elżbieta Ciępka, Andrzej Krajewski, Rafał Słupski oraz męska część zespołu „UNISONO”.

  – Dzięki tak pieczołowitemu zaangażowaniu wszystkich zebranych spotkanie przerodziło się ze zwykłego spektaklu w przeżycie pokoleniowe, w którym także młodsi widzowie mogli choć przez chwilę spojrzeć na nasze miasto oczami rodziców czy dziadków – dodała pani kierownik.

  W trakcie spektaklu został przeprowadzony szybki konkurs – quiz z pytaniami dotyczącymi dawnych Pabianic. Zwycięzcy otrzymali skromne podarunki.

  Udostępnij