• News will be here
 • 24-letni pabianiczanin na klatce schodowej kamienicy przy ulicy Armii Krajowej bez powodu ugodził nożem przypadkową osobę. Ofiara z raną kłutą pleców trafiła do szpitala.

  W sobotę, 21 września, od rana w jednym z mieszkań przy Armii Krajowej trwała libacja alkoholowa, podczas której dochodziło do awantur. W miarę upływu czasu i wypitego alkoholu narastała agresja u jednego z biesiadników. Pijany 24-latek był wulgarny, agresywny, szarpał się z kompanami od kieliszka i groził sąsiadce.

  – W pewnym momencie chwycił nóż z kilkunastocentymetrowym ostrzem i wybiegł na korytarz. Tam bez powodu zaatakował wchodzącego po schodach mężczyznę, który akurat w tym czasie przyszedł w odwiedziny do mieszkającej w tej kamienicy siostry mówi Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy policji. Napastnik ugodził go nożem w plecy, powodując ranę kłutą pod prawą łopatką. Ofiara trafiła do szpitala. Nie wymagała jednak hospitalizacji.

  Zatrzymany przez policjantów 24-latek trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,5 alkoholu w organizmie. Pozostali uczestnicy libacji mieli od 0,5 do prawie 2 promili. Podczas oględzin mieszkania policjanci ujawnili należące do zatrzymanego narkotyki. Zabezpieczono ponad 6 gramów środków odurzających. Mężczyzna był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu. Teraz odpowie za posiadanie narkotyków, kierowanie gróźb karalnych oraz uszkodzenie ciała i narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia ugodzonego nożem 38-latka. Wobec podejrzanego sąd zastosował areszt tymczasowy. Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami Aresztu Śledczego.

  Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Udostępnij