• News will be here
 • Po świetnych występach na kieleckim rynku i zboczach Pierścienicy Azymut Pabianice wywalczył szóste miejsce w I lidze Biegu na Orientację w Polsce.

  Finał ligi rozegrano w województwie świętokrzyskim. Były wielkie emocje, zwroty akcji i walka do ostatniego metra. Z indywidualnych wyników Azymutu najlepiej w Kielcach poradzili sobie: Franciszek Krempiński (M12), Julia Krempińska (K16) i Tomasz Tkaczuk (M40), zdobywając po dwa złote medale (sprint + dystans średni). Dwa srebrne medale do Pabianic przywiozła Katarzyna Konc (K40), jeden srebrny – Jan Sztranek, a brązowe medale na sprincie padły łupem Konrada Płóciennika (M20) i Piotra Krempińskiego (M40). Bardzo dobre wyniki uzyskały startujące w damskiej elicie Maria Pabich – IV miejsce – średni dystans, VII miejsce – sprint, i Magda Jaśkiewicz – VIII miejsce sprint.

  Coraz lepiej radzą sobie młodzi adepci orientacji z Pabianic. Poza podwójnie złotym Frankiem Adam Wiśniewski zdominował rywalizację w najmłodszej kategorii M10, zdobywając I miejsce w sprincie i II m. na dystansie średnim. Nieco słabiej poszło Kalinie Kowalczyk, która dwa razy ukończyła bieg na czwartym miejscu w K10. Blisko podium był też Jakub Wiśniewski (IV i V miejsce w M12) i Maciej Sztranek (VI miejsce M14). Na trasach dzielnie walczyli: Kaja Młynarczyk, Marika Kozuń, Malwina Saładajczyk w K14 i Alicja Grochowalska w K16, a także Ignacy Górak, Oskar Wesołowski, Jerzy Durma, Karol Sieroń i Wojciech Kielnerowski w M14.

  * * *

  14 września zawodnicy UKS Azymut wystartowali w zawodach lokalnych – nocnych mistrzostwach Łodzi w biegach na orientację. 11-osobowa reprezentacja Pabianic przywiozła z Wiśniowej Góry aż dziewięć medali. Mistrzami Łodzi zostali: Julia Krempińska (K16), Jan Sztranek (M16), Michał Łubis (M21) i Tomasz Tkaczuk (M40). Drugie miejsca zajęli: Małgorzata Biniecka (K21) i Paweł Sztranek (M45), a na najniższym stopniu podium stanęli: Maria Pabich (K21), Franciszek Krempiński i Katarzyna Konc (OPEN A).

  * * *

  Przed Azymutem jeszcze dwa ważne wydarzenia. 28-29 września międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w Lublinie, a 19 października otwarte mistrzostwa powiatu pabianickiego.

  Udostępnij