• News will be here
  • Pabianice znów na ustach całej Polski. Tym razem krajowe media zajęły się termomodernizacją pabianickich placówek i zawiadomieniem CBA do prokuratury.

    Centralne Biuro Antykorupcyjne pod lupę wzięło termomodernizację pabianickich szkół i przedszkoli. Od 2018 roku prowadziło szczegółową kontrolę w Urzędzie Miejskim. Ta zakończyła się, ale prezydent Grzegorz Mackiewicz nie podpisał protokołu kontroli i zgłosił do niej zastrzeżenia.

    Natomiast CBA złożyło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta, skarbnika oraz naczelnika wydziału inwestycji. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, zawiadomienie dotyczy przekroczenia uprawnień oraz niedopełnienia obowiązków przy projekcie. Dodatkowo prezydentowi Mackiewiczowi CBA zarzuca niezapewnienie bezpieczeństwa użytkowników termomodernizowanych placówek oświatowych. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Łódź-Górna.

    Smaczku dodaje fakt, że pod koniec sierpnia 2019 roku naczelnik wydziału Paweł Pietrzak złożył wypowiedzenie umowy o pracę, a sam wydział stał się już referatem.

    Udostępnij