• Przedsiębiorcy złożyli wnioski o dofinansowanie na usługi rozwojowe.

  Mobilne centrum doradcze projektu Strefa RozwoYou 2 zawitało do Pabianic. Kamper RegioStrefy 26 września zaparkował przy ul. Grobelnej 8, by lokalni przedsiębiorcy mogli skorzystać na miejscu z pomocy doradców. Specjaliści zachęcali mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa do inwestowania w kadry.

  Jako pierwszy Operator w Łódzkiem zdecydowaliśmy się wyruszyć w region, aby zachęcać do korzystania ze środków unijnych. Doradcy ze Strefy RozwoYou 2 odwiedzają miasta naszego województwa, by informować o możliwościach dofinansowań na usługi szkoleniowe czy studia podyplomowe. Pomagają wypełniać wnioski i dobrać odpowiednie szkolenia. To niepowtarzalna okazja, aby blisko siedziby swojej firmy dowiedzieć się jak najwięcej o możliwościach płynących z dotacji unijnych powiedział Marek Michalik, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

  W Pabianicach przedsiębiorcy chętnie odwiedzali kamper ŁSSE, aplikowali też o fundusze na usługi rozwojowe. Na podniesienie kwalifikacji i kompetencji jednego pracownika można przeznaczyć 9240 zł (z wkładem własnym). Mikro i małe przedsiębiorstwa mogą otrzymać dotację do 80% wartości bonów, natomiast średnie do 50%. Jeśli średnie przedsiębiorstwo należy do grupy wysokiego wzrostu zatrudnienia, może liczyć na podniesienie kwoty dofinansowania do 60%.

  Możliwość bezpośredniego kontaktu ze specjalistami to duża pomoc, szczególnie kiedy korzysta się ze środków unijnych po raz pierwszy. W ramach projektu Strefa RozwoYou doradcy pomagają przejść przez procedury krok po kroku, co daje poczucie bezpieczeństwa. Projekt jest również dobrą alternatywą dla osób samozatrudnionych, bo można skorzystać z dofinansowania jako pracodawca mówi przedsiębiorca Dagmara Mróz, która otrzymała 80% dofinansowania na kurs instruktorski.

  Szczegóły projektu na www.strefarozwoju.lodz.pl

  Udostępnij