• News will be here
 • Gratulacje płyną już z całego świata. Film Zbigniewa Gajzlera „Kocham życie” dostał właśnie nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tokio.

  Dokument „Kocham życie”odważna próba zobrazowania życia kobiety dotkniętej rakiem piersi ze wszystkimi konsekwencjami, w trakcie choroby i po chorobie. Niezniszczalna wola życia za wszelką cenę i jednocześnie chęć niesienia pomocy innym kobietomto najważniejsza broń, po którą sięgnęła bohaterka filmu Marzenna Lewandowska.

  Już w trakcie realizacji obraz wzbudzał wielkie emocje. Na stronie facebookowej Zbigniewa Gajzlera pojawiały się wpisy od wielu znanych kobiet z Polski i ze świata, które z uznaniem wypowiadały się o filmie, gratulowały reżyserowi podjęcia tego tematu, trzymały kciuki za realizację. Po premierze posypały się propozycje wyświetlenia go w wielu miejscach w Polsce i za granicą. Telewizja Polska podpisała z reżyserem umowę na pokazy jego najnowszego filmu.

  Reżysera wspierała amerykańska aktorka Catherine Le Blanc, pisząc: „Dziękuję, że dałeś kobiecie głos. Dziękuję za dzielenie się swoim talentem. To wielka przyjemność i zaszczyt wspierać to piękne arcydzieło”. Catherine wystąpiła też w „Kocham życie”. Oprócz niej w filmie zagrały polskie aktorki Katarzyna Iwona Pawlak i Hanna Dunowska. Muzykę skomponował przyjaciel reżysera Michał Lorenc, znany twórca muzyki filmowej. Autorem zdjęć i montażystą jest wieloletni współpracownik Gajzlera Witold Szulc.

  Teraz nadszedł czas na nagrody. Pierwsza w kategorii „Best Documentary Short” i „Best Message” przyznana na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tokio 2019. Obraz był nominowany jeszcze w kategorii najlepsza muzyka i najlepszy montaż. Gratulujemy!

  Udostępnij