• W sobotę, 5 października, parafia NMP Różańcowej świętować będzie 100-lecie posługi księży misjonarzy w Pabianicach.

    Proboszcz parafii ks. Józef Kapias zaprasza wszystkich na uroczystą mszę świętą z okazji 100-lecia posługi księży misjonarzy w Pabianicach. Msza w sobotę o godz. 18.00 zostanie odprawiona z udziałem arcybiskupa metropolity łódzkiego, wizytatora Zgromadzenia Misji, kapłanów naszego dekanatu, księży, którzy pracowali w tej parafii oraz pochodzących z Pabianic.

    Parafia poleca książeczkę pt. „100 lat misjonarzy w Pabianicach”, przygotowaną na uroczystość jubileuszową oraz Kościół NMP Różańcowej w Pabianicach” autorstwa ks. Bogdana Markowskiego, które można nabyć przy wyjściu z kościoła. Na stoliku przy wystawie okolicznościowej wyłożona jest „Księga Pamiątkowa”, gdzie można dokonać wpisu.

    Przypomnijmy, że powstał właśnie film dokumentalny o jednej z najstarszych katolickich parafii w Pabianicach. Jego autorem jest Ireneusz Jarzyński. Prace na filmem trwały ponad 7 lat. Scenariusz obejmuje cały okres działalności parafii, od momentu rozpoczęcia budowy świątyni aż do czasów obecnych. Twórca wykorzystał obszerny materiał archiwalny w postaci zdjęć i dokumentów, uzupełniony fragmentami wywiadów z księżmi, proboszczami parafii oraz najstarszymi parafianami.

    Oficjalną premierę filmu z udziałem między innymi lokalnych władz samorządowych oraz duchownych pabianickiego dekanatu zaplanowano jeszcze w październiku. Później film będzie zaprezentowany także na specjalnym pokazie dla parafian.

    Udostępnij