•  

  Tournée kampera Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej po województwie łódzkim zakończyło się sukcesem.

  Doradcy ŁSSE przemierzyli kamperem tysiące kilometrów, odwiedzając 21 powiatów naszego województwa. Dzięki akcji do projektu aplikowało 259 przedsiębiorców, co pozwoliło wyrównać szanse w korzystaniu z środków europejskich.

  – Celem podróży w ramach projektu Strefa RozwoYou 2 było szerzenie informacji o możliwościach dotacji do szkoleń, kursów, usług doradczych oraz studiów podyplomowych. Przedsiębiorcy odwiedzający nasze mobilne biuro projektu mogli nie tylko uzyskać pełną informację o projekcie, ale także aplikować o bony z pomocą doradców ŁSSE – mówi Monika Olender, PR konsultant projektu Strefa RozwoYou 2.

  Strefa RozwoYou 2 to projekt skierowany do mikro, małych i średnich firm. Daje szansę na uzyskanie do 80% dofinansowania na usługi rozwojowe. Pełna oferta znajduje się w Bazie Usług Rozwojowych. Przedsiębiorcy w czasie akcji kamperowej chętnie korzystali z pomocy doradców i składali wnioski o przyznanie bonów rozwojowych.

  Przedsiębiorcy, by mogli być konkurencyjni i oferować najlepsze usługi, potrzebują wsparcia. To oczywiste, że aby się rozwijać, muszą inwestować w kadry, ale na to często nie ma funduszy. My oferujemy program bonowy, dzięki któremu, przy niewielkich, własnych nakładach finansowych, firmy mogą realizować te potrzeby. Zyska na tym nie tylko przedsiębiorczość w poszczególnych powiatach, ale cały region łódzki – zapewnia Marek Michalik, prezes Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

  W ramach projektu Strefa RozwoYou 2 dla przedsiębiorców przeznaczono ponad 33.000.000 złotych. W poprzedniej edycji do firm trafiły 24.000.000 złotych, co pozwoliło na podniesienie kompetencji ponad 6000 pracowników z naszego regionu.

  Szczegóły dotyczące projektu i aplikacji znajdują się na www.strefarozwoju.lodz.pl

  Udostępnij