• 19 i 20 października w Zielonce badmintoniści UKS Korona rywalizowali w dwóch turniejach. Jedna grupa w U13 i U17 o medale walczyła w sobotę, druga grupa U15 w niedzielę. Tydzień wcześniej o medale w Żyrakowie walczyli żacy.

  19 października kategorię junior młodszy i młodzik młodszy reprezentowali: Amelia Jaworska, Kamil Markus, Filip Mikołajczyk, Brian Borowski, Julia Koralewska, Karolina Kopka, Agnieszka Kopka, Anna Ciężka, Maria Kisiel, Amelia Kisiel.

  Kamil Markus zdobył brąz w grze pojedynczej, srebro w grze podwójnej z Jakub Dulemba (MKS Orlicz Suchedniów) oraz srebro w grze mieszanej z Julią Koralewską. Filip Mikołajczykbrąz w grze mieszanej z Karoliną Kopką. Julia Koralewskabrąz w grze pojedynczej, brąz w grze podwójnej z Karoliną Kopką oraz srebro w grze mieszanej z Kamilem Markusem. Karolina Kopkabrąz w grze pojedynczej, brąz w grze podwójnej z Julią Koralewską oraz brąz w grze mieszanej z Filipem Mikołajczykiem. Maria i Amelia Kisiel zdobyły brąz w grze podwójnej.

  W niedzielę, 20 października, w Zielonce reprezentowali nas: Nikola Nowińska, Klaudia Płusa i Adam Ciszewski. Medale zdobyły: Nikola Nowińska brąz w grze pojedynczej oraz srebro w grze podwójnej z Anną Kotlarską (MKS Garwolin); Klaudia Płusa brąz w grze pojedynczej.

  Korona” przywiozła z Zielonki aż 11 medali.

  * * *

  Do Żyrakowa pojechał żak Szymon Gwiazda. Wystartował w grze pojedynczej i podwójnej z Jakubem Dulembą (MKS Orlicz Suchedniów). Rozegrał bardzo dobre mecze singlowe, pokonując starszych przeciwników w grupie. Dopiero tuż przed ćwierćfinałem, po trzysetowym meczu uległ zawodnikowi z Pszczyny. W grze podwójnej po równie trudnych i emocjonujących meczach chłopcy zdobyli brązowy medal.

  Udostępnij