•  

  O nowym i rozbudowanym oświetleniu pabianickich ulic poinformował ratusz.

  Nowe oświetlenie uliczne pojawi się na ul. Piotra Skargi, między Bóżniczną a 3 Maja. Będą to cztery latarnie drogowe i dwie latarnie doświetlenia przejścia dla pieszych przy 3 Maja. Doświetlona zostanie też droga dla rowerów na ulicy Wiejskiej.

  Zmiana polega na wymianie na istniejących słupach oświetlenia ulicznego wysięgników z pojedynczych na podwójne i montażu dodatkowych opraw, żeby doświetlić trasę dla rowerów i chodnik – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  Została podpisana umowa na wykonanie prac na ul. Piotra Skargi i Wiejskiej z terminem realizacji do końca listopada.

  Rozbudowane zostało oświetlenie uliczne na ul. Popławskiej o dwie latarnie w pasie drogowym oraz doświetlone zostało już trzecie przejście dla pieszych w rejonie Carrefoura. Zamontowano dwie lampy ze źródłami światła typu LED w rejonie przejścia dla pieszych przez ul. Wajsówny, przy skrzyżowaniu Wajsówny/Popławska.

  Uzupełnione zostanie oświetlenie uliczne w ulicy Pogodnej, na końcowym odcinku, od skrzyżowania z Polną. Stanie tam siedem latarni – powiedziała rzecznik.

  24 października został ogłoszony przetarg na budowę, z terminem składania ofert przez wykonawców do 8 listopada. W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia przetargu, tzn. podpisania umowy z wybranym oferentem, będzie on miał czas na zrealizowanie zadania do 18 grudnia.

  Udostępnij