• Warto, aby 1 listopada pabianiczanie pozostawili swe samochody i dojeżdżali do cmentarza komunikacją miejską.

  W tym dniu liczba miejsc parkingowych wokół cmentarzy jest ograniczona, a za postój trzeba będzie płacić. Przypominamy, że właściciele samochodów na podstawie dowodu rejestracyjnego i Karty Pabianiczanina mogą bezpłatnie podróżować autobusami MZK, a wraz z nimi osoby towarzyszące (tyle osób, na ile jest zarejestrowany samochód).

  – Aby zapewnić mieszkańcom sprawny i wygodny transport, 1 listopada autobusy będą kursować według rozkładu jazdy z dnia powszedniego z niewielkimi zmianami – informuje rzecznik prezydenta.

  Wyjadą na trasy później niż w zwykły dzień roboczy, a niektóre wcześniej też wrócą do zajezdni. Na liniach „265” i „T” będą obowiązywały specjalne rozkłady ze zmienionymi godzinami odjazdów. Autobusy linii „260” we Wszystkich Świętych nie będą kursować. Tramwaje linii „41oraz autobusy linii „D” i „W” będą kursować według rozkładu niedzielnego. Autobusy „N4B” w nocy z czwartku na piątek (31 października/1 listopada) będą kursować według rozkładu jazdy jak z soboty na niedzielę, a w nocy z 1 na 2 listopada – jak z piątku na sobotę.

  – Z ulicy Waltera Jankego i Nawrockiego autobusy MZK będą odjeżdżać w kierunku cmentarza co 10 minut – dodaje rzecznik.

  Z taką samą częstotliwością będą ruszać autobusy sprzed dworca kolejowego i szpitala. Między rynkiem na Bugaju a cmentarzami kursy odbywać się będą nawet co 5 minut.

  1 listopada autobusy linii „265” będą kursować zmienioną trasą. Z Pawlikowic przejadą do Bychlewa bez zmian, dalej ulicami: Jutrzkowicką, Świetlickiego, Nawrockiego i Grota Roweckiego do tymczasowej pętli przed budynkiem Straży Pożarnej. Do Pawlikowic pojadą od Straży stałą trasą.

  Dojazd do cmentarza zapewni także częściowo zmieniona trasa linii „T”. Z Dworca PKP autobusy pojadą ulicami: Łaską, Wiejską, Moniuszki, Kochanowskiego, Orlą, Kilińskiego, Zamkową i dalej bez zmian do Rzgowa i Guzewa. Z powrotem pojadą analogiczną trasą, czyli obok cmentarza, a potem ulicami Kochanowskiego, Moniuszki i Wiejską.

  W sobotę (2 listopada) i niedzielę (3 listopada) autobusy linii „265” będą kursować objazdem – z Pawlikowic bez zmian do Bychlewa, dalej ulicami: Jutrzkowicką, Bugaj, Roweckiego i dalej stałymi trasami. Zmiana dotyczy tylko podanego kierunku.

  W niedzielę (3 listopada) dodatkowo będą kursować autobusy linii „7” (z Waltera Jankego o godz. 9.42, 10.32, 11.47, 12.27, 13.07, 13.47, 14.27, 15.07, 15.47 i 16.27; z Piłsudskiego o godz. 9.57, 11.12, 12.02, 12.42, 13.22, 14.02, 14.42, 15.22, 16.02).

   

  Udostępnij