• Oliwier Ornaf, uczeń szkoły w Dłutowie, zdobył Nagrodę Główną w konkursie ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

  Nagrodą był bezprzewodowy zestaw muzyczny z technologią bluetooth marki Sony oraz zaproszenie wraz z rodzicami na Finał Kampanii ZTU do Centrum Olimpijskiego w Warszawie.

  Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Lotników Września 1939 roku w Dłutowie od 15 lat uczestniczą w kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, która jest największą ogólnopolską kampanią profilaktyczno-edukacyjną. W 2019r. kampania otrzymała patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej, a działania profilaktyczne organizowane są pod hasłem: „Chce mi się chcieć! – czyli o przeciwdziałaniu wyuczonej bezradności”.

  – Nasi uczniowie udowodnili, że są młodymi osobami obdarzonymi wielkim talentem. W konkursie plastyczno-literackim „Ja za 20 lat” wykazali się pomysłowością i kreatywnością w interpretacji tematu. W konkursie zostały wyróżnione prace sześciu uczniów z naszej szkoły, a Oliwier Ornaf zdobył Nagrodę Główną – mówi pedagog szkolny Marzena Kruszek.

  Laureat wraz z rodzicami 3 października pojawił się na Finale Kampanii w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Na uroczystość, oprócz laureatów z rodzicami, zaproszeni zostali włodarze gmin oraz przedstawiciele szkół. Tego dnia Oliwierowi towarzyszyli rodzice oraz dyrektor szkoły Danuta Stryczyńska i Marzena Kruszek, szkolny koordynator kampanii.

  – Nasz laureat odebrał nagrodę z rąk prezesa Zarządu Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych Piotra Adamskiego i dyrektora biura SPiDR Krystyny Kubczak – dopowiada nauczycielka.

  Po uroczystości laureaci i zaproszeni goście mogli zwiedzić Muzeum Sportu i Turystyki.

  foto: szkoła

  Udostępnij