• Piękna pogoda sprzyja kolejnej inwestycji realizowanej przez PCM. Do 13 stycznia 2020 ma powstać lądowisko dla helikopterów.

  W szpitalu praca wre. Cały czas trwa remont SORu, ruszyła również budowa lądowiska dla helikopterów LPR.

  Na szczęścia pogoda sprzyja pracom przy tej inwestycji. Wykarczowano już teren, trwają roboty ziemne. Lądowisko powstanie szybko, bo do 13 stycznia mówi Adam Marczak z PCM.

  W przypadku lądowiska zmieniły się rozporządzenia, szpital zdążył jednak nanieść poprawki w projekcie. Zmiany dotyczą płyty lądowiska. Musi tam pojawić się wzniesienie, które ma ułatwić manewr. Nie mogą powstać żadne nasadzenia. Lądowisko dla helikopterów będzie znajdować się na terenie Pabianickiego Centrum Psychiatrycznego. Wyremontowana zostanie droga, która prowadzić będzie do głównego wejścia SORu. Inwestycja kosztuje około miliona złotych.

  Udało się również przedłużyć termin remontu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Wynika to ze zmian ministra zdrowia z 27 czerwca, które wymusiły zmianę projektu przebudowy pabianickiego SORu. Kilka prac budowlanych zostało już zrobionych na kanwie starego projektu. Niezbędne było więc zastosowanie kilku poprawek, a także wyburzenie postawionych już ścian działowych. SOR musi mieć wydzieloną salę do segregacji chorych oraz do dekontaminacji.

  Pierwotnie przebudowa SORu miała zakończyć się w październiku. Szpital miał jednak problem z rozstrzygnięciem przetargu, ministerstwo wyraziło zgodę na wydłużenie terminu realizacji inwestycji. Kolejny raz przedłużono ten termin. Przebudowa SORu ma zakończyć się do 31 lipca 2020 roku.

  Udostępnij