• News will be here
 • 27 listopada rusza przebudowa ulicy Warszawskiej na odcinku od Dużego Skrętu do granic miasta wraz z budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenia.

  W ubiegłym tygodniu w ratuszu podpisano umowę z wykonawcą przebudowy, czyli Zakładem Remontowo-Drogowym z Łodzi.

  Wykonawca chce zacząć roboty 27 listopada od prac rozbiórkowych i zerwania warstwy asfaltu, następnie wjedzie ciężki sprzęt. Będzie budowana jednocześnie kanalizacja deszczowa i sanitarna mówiła Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  W związku z tym od środy wprowadzona będzie czasowa organizacja ruchu. Odbiór zamontowanego czasowego oznakowania wykonawca chce przeprowadzić od godziny 10.00.

  – Na czas robót prowadzonych w obrębie Warszawskiej projektuje się całkowite zamknięcie ulicy dla ruchu pojazdów oraz pieszych, z wyjątkiem docelowych dojazdów do posesji. W tym celu zostaną ustawione bariery drogowe wraz ze znakami drogowymi w ulicy Warszawskiej oraz znaki drogowe na ulicach Rzgowskiej, Warszawskiej, Ksawerowskiej i Widzewskiej – informuje rzecznik.

  Zostaną wprowadzone objazdy dla pojazdów poruszających się w kierunku Łodzi i Rzgowa. Objazd dla kierunku „ŁÓDŹ” prowadzony będzie ulicami Warszawską i Sikorskiego. Objazd dla kierunku „RZGÓW” dla pojazdów jadących z Łodzi – ulicami Partyzancką i Sikorskiego. Objazd dla ruchu lokalnego ulicami Łódzką Ksawerowską i Wolską.

  – Ulice Nastrojowa i Familijna, które będą przebudowywane w obrębie skrzyżowania z ulicą Warszawską, będą na ten czas zablokowane. Ruch pojazdów odbywać się będzie zgodnie z ustawionymi znakami tymczasowej organizacji ruchu – dodaje Aneta Klimek.

  Dla etapu, w którym wykonywana będzie kanalizacja deszczowa w ul. Łódzkiej i Widzewskiej, na terenie gminy Ksawerów projektuje się jednostronne zwężenie jezdni wydzielone za pomocą barier drogowych.

  Znaki czasowej organizacji ruchu zostaną ustawione na skrzyżowaniach:

  1. Warszawska/Rzgowska – droga krajowa 71

  2. Warszawska/Sikorskiego/Nawrockiego – dk 71

  3. Sikorskiego/Partyzancka – dk 71 i dw 482

  4. Pabianicka/Warszawska – dw 482

  5. Warszawska/Widzewska/Ksawerowska

  6. Wschodnia/Ksawerowska/Wolska – w Ksawerowie

  7. Nastrojowa/Zaradzyńska

  8. Warszawska/Nastrojowa

  9. Warszawska/Familijna

  10. Hubala/Wolska w Ksawerowie – dk 71

  Za wprowadzenie i utrzymanie czasowej organizacji ruchu odpowiada wykonawca robót: Zakład Remontowo-Drogowy z Łodzi.

  Udostępnij