• Rozegrano turniej zapaśniczy o Puchar Wójta Gminy Wierzbica. 23 listopada o medale rywalizowało 97 zawodników z 11 klubów w kategorii młodzik i kadet.

  W kadetach najlepszym zawodnikiem PTC okazał się Piotr Ludwiczak (kat. 65 kg), który wygrał wszystkie walki na przewagę techniczną i zdobył złoty medal. Brązowe medale wywalczyli natomiast Mikołaj Jezierski (57 kg), Wiktor Powalski (60 kg) i Kacper Trębacz (80 kg). W młodzikach zawodnicy PTC wywalczyli dwa złote medale. Dokonali tego niezawodni Jakub Makowski (57 kg) i Artur Pik (68 kg).

  – Obaj nasi zawodnicy przeszli przez turniej jak burza, kładąc na plecy lub ewentualnie wygrywając przez przewagę swoje walkimówi trener Waldemar Sawosz.

  Makowski tak zaimponował swoim stylem walki, że został wybrany – jednogłośnie – najlepszym zawodnikiem turnieju i otrzymał nagrodę specjalną od wójta gminy Wierzbica.

  W młodzikach były jeszcze dwa brązowe medale: Mateusz Jarzębski (48 kg) i Marcel Chrzęst (75 kg). W klasyfikacji drużynowej PTC zajęło III miejsce za Olimpijczykiem Radom i Orlikiem Wierzbica.

  * * *

  Trenerzy PTC zapraszają chłopców urodzonych w 2007 i młodszych na zajęcia ze sportów walki do siedziby przy ul. Gdańskiej 7. Bliższe informacje u trenerów: Przemysław Kłębowski (513-182-611) i Mariusz Łechtański (792-016-788).

  Udostępnij