• Józefosław gościł 23 i 24 listopada najlepszych badmintonistów w Grand Prix Polski młodzików. O medale walczyły trzy reprezentantki UKS Korona: Nikola Nowińska, Aleksandra Jacoń i Klaudia Płusa.

    Nikola w parze z Anną Kotlarską (MKS Garwolin) zdobyła brązowy medal. W grze mieszanej wraz z Bartłomiejem Butkusem (UKS Bursztyn Gdańsk) zajęła 11. miejsce. Aleksandra zagrała tylko w grze podwójnej z Martyną Tatarek, zajmując 13. miejsce. Klaudia natomiast walczyła w grze pojedynczej i zajęła 9. lokatę. W grze mieszanej zagrała w parze z Tomaszem Kotlarskim (MKS Garwolin) i uplasowała się na 5. miejscu.

    Tydzień później (30.11-1.12) Józefosław był gospodarzem Grand Prix Polski juniorów młodszych i młodzików młodszych. O medale walczyli Amelia Jaworska, Julia Koralewska i Kamil Markus z „Korony”.

    Srebrny medal zdobył Kamil w grze mieszanej z Kają Ziółkowską (UKS Wschodnia 12 Kielce). W grze pojedynczej uplasował się tuż poza podium (IV miejsce). Julia zajęła 12. miejsce w grze pojedynczej oraz 10. miejsce w grze podwójnej z Martą Kalinowską (UKS Hubal Białystok); Amelia zajęła ostatecznie 8. miejsce w grze podwójnej z Joanną Kulawiak (UKSB Milenium Warszawa) oraz 16. miejsce w grze mieszanej z Adamem Krukowskim (JKB BadKurp Stegna).

    Udostępnij