• W piątek i sobotę, 6 i 7 grudnia, Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje kolejną, siedemnastą już zbiórkę żywności.

  Na terenie naszej archidiecezji zbiórka zostanie przeprowadzona w 105 sklepach sieci m.in. Biedronka, Lidl, Carrefour, Tesco, POLOmarket czy Kaufland, ale również mniejszych sieci handlowych i lokalnych placówkach w Łodzi oraz Bełchatowie, Pabianicach, Zgierzu, Aleksandrowie Łódzkim, Dłutowie, Dobroniu, Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim, Koluszkach, Konstantynowie Łódzkim, Łasku, Zelowie, Moszczenicy, Tuszynie, Rzgowie, Poddębicach i Gałkówku.

  W zbiórkę zaangażuje się prawie tysiąc wolontariuszy z parafialnych zespołów i Szkolnych ł Caritas mówi Tomasz Kopytowski, rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

  Podczas zbiórki wolontariusze Caritas zbierać będą artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu: herbata, mleko, napoje, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, konserwy, olej, bakalie oraz słodycze dla najmłodszych.

  Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla parafialnych zespołów Caritas i dla placówek Caritas, w których prowadzone jest dożywianie dzieci i dorosłych dodaje rzecznik.

  Można również ufundować paczkę z żywnością dla ubogich, wpłacając darowiznę na http://dobromat24.pl/produkt/paczkazywnosciowadlapotrzebujacych/

  Caritas organizuje zbiórki żywności w Polsce od grudnia 2011 roku, przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. W dotychczasowych zbiórkach łódzka Caritas pozyskała prawie 350 ton żywności, z której udało się przygotować ponad 40 tysięcy paczek dla potrzebujących.

  Udostępnij