• News will be here
 • W niedzielę (15 grudnia) wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Na początek będzie obowiązywać do 15 marca.

  Przez Pabianice ponownie będzie kursował nocny pociągKarkonosze” relacji BiałystokSzklarska Poręba orazWłókniarz” z Łodzi do Szczecina. Nowością będą bezpośrednie połączenia do Zielonej Góry i Zgorzelca poinformowała nas Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  Pociąg Intercity Karkonosze” odjedzie z Pabianic o 1.43 w kierunku Jeleniej Góry, przez Wrocław. Od 21 grudnia do 1 marca trasa pociągu będzie wydłużona do Szklarskiej Poręby. W przeciwnym kierunkudo Białegostoku przez Warszawę – odjedzie o 2.41.

  Do oferty przewozowej wraca także Włókniarz”, który zawiezie nas do Szczecina o 5.56 (przyjazd do Szczecina o 11.39).

  Zmieni się trasa pociągu Wawel”, który kursuje z Krakowa przez Pabianice do Poznania. Od 15 grudniaWawel” pojedzie w relacji KrakówPabianiceWrocławZielona Góra.

  Pociąg Nałkowska” (dotychczas z Warszawy do Jeleniej Góry) będzie z kolei kursował w relacji WarszawaPabianiceWrocławZgorzelec. W soboty oraz 24 i 25 grudnia będzie dojeżdżał tylko do Wrocławia.

  Z rozkładu jazdy znika pociąg TLKPobrzeże” z Wrocławia przez Pabianice i Warszawę do Kołobrzegu. Będzie za to dodatkowa para pociągów Intercity w relacji z Wrocławia przez Pabianice do Warszawy dodaje rzecznik.

  W sezonie wakacyjnym, od 1 lipca do 31 sierpnia, Przewozy Regionalne uruchomią pociągLazur” relacji Łódź KaliskaPabianiceGdynia Główna. Pociąg wyjedzie z Pabianic o 6.28, dotrze do Gdyni o 11.26.

  Udostępnij