• Młodzi zawodnicy PTC do bardzo udanych mogą zaliczyć występ w radomskiej lidze zapaśniczej w stylu klasycznym.

W najmłodszej grupie minizapasów pod wodzą trenerów Mariusza Łechtańskiego i Przemysława Kłębowskiego z Radomia pabianiczanie przywieźli worek medali. Złote krążki wywalczyli: Marcel Jarczyński, Gracjan Adamiec, Jakub Suszyński, Dawid Hofman i Kasjan Wlazłowicz; srebrne: Łukasz Jarzębski, Piotr Jarzębski, Gniewomir Makowski, Wiktor Szachniewicz, Aleksander Jagusiak i Dominik Drzewiecki; brązowe: Szymon Zaremba, Mateusz Godlewski, Jan Chmielewski, Bartosz Gołaszewski, Mieszko Makowski, Dominik Dróżdż, Milan Fuks, Wiktor Wiąckiewicz, Stanisław Raźniewski i Emil Michalak.

W młodzikach natomiast reprezentowało nas 11 zawodników. Dziewięcioro zdobyło medale (3 złote, 4 srebrne i 2 brązowe).

Złote medale wywalczyli niezawodni: Jakub Makowski (kat. 57 kg), wygrywając zdecydowanie wszystkie swoje pojedynki; Hubert Szczech (kat. 68 kg) – godnie zastąpił swojego starszego kolegę klubowego Artura Pika, który nie wystartował w zawodach z powodu kontuzji. Franciszek Gross (kat. 52 kg) w walce finałowej pokonał kolegę klubowego Kamila Buldeckiego, czym udowodnił, kto jest najlepszy w tej kategorii w klubie w 2019 roku. Srebrne medale: Kamil Buldecki (52 kg), Mateusz Jarzębski (48 kg), Olivier Maksymowicz (kat. 62 kg) i Adam Cichała (kat. 75 kg); brązowe: Igor Czyżewski (kat. 62 kg) i Dominik Uljanowicz (kat. 85 kg). Poza podium: Kacper Szczepański (52 kg) i Adrian Drzewiecki (75 kg).

– Były to już ostatnie zawody w tym roku – mówi zadowolony z wyników swoich zawodników trener Grzegorz Szyszka.Zarazem chciałbym podziękować w imieniu sekcji zapaśniczej wszystkim naszym kibicom i sponsorom, którzy wpierali nas przez cały rok.