• News will be here
  • Najlepsi policjanci i strażacy z regionu łódzkiego odebrali nagrody od marszałka województwa. W gronie 21 policjantów znalazło się trzech pabianickich funkcjonariuszy.

    W Łodzi 11 grudnia odbył się XX finał wojewódzkiego konkursu na „Najlepszego Policjanta i Najlepszego Strażaka Województwa Łódzkiego” zorganizowany przez marszałka Grzegorza Schreibera. Podczas uroczystej gali wyróżnionych zostało 21 policjantów, będących jednocześnie laureatami różnych kategorii konkursowych wyłonionych w eliminacjach powiatowych, a następnie w finałach wojewódzkich, jak: „Dzielnicowy Roku”, „Patrol Roku”, „Najlepszy przewodnik psa kategorii do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych”, „Najlepszy przewodnik psa kategorii do wyszukiwania zapachów narkotyków”, „Policjant Ruchu Drogowego”, „Najlepszy policjant realizujący zadania z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego” oraz „Turniej Służby Dyżurnej Jednostki Organizacyjnej Policji”.

    W gronie uhonorowanych znalazło się trzech pabianickich policjantów. To młodszy aspirant Karol Kasperek, który zajął V miejsce w konkursie dla dzielnicowych garnizonu łódzkiego na najlepszy plan działania priorytetowego w swoim rejonie służbowym. Sierżant Mikołaj Bobowicz oraz starszy sierżant Sylwester Kaźmierczak to jeden z najlepszych patroli prewencji w naszym garnizonie. Zajęli II miejsce w wojewódzkich eliminacjach ogólnopolskich zawodów policjantów prewencji „Patrol Roku”.

    Funkcjonariusze otrzymali nagrody pieniężne oraz okolicznościowe dyplomy. Wszyscy w swoich wystąpieniach podkreślali, że wyróżnione grono stanowi wzór do naśladowania. Laureaci odebrali wiele życzeń i gratulacji.

    Udostępnij