• News will be here
 • Do pierwszego z nich doszło w sobotę, 28 grudnia, po godzinie 21.30 w Okołowicach (gmina Pabianice). Kiedy służby ratunkowe przyjechały na miejsce, okazało się, że na drodze krajowej nr 71 bmw uderzyło w drzewo. 32-letni kierowca pojazdu był już pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Poszkodowanego z bmw przewieziono do pabianickiego szpitala.

  Przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. W akcji brało udział 12 strażaków, policja i pogotowie ratunkowe. Straty oszacowano na 30.000 zł.

  Natomiast w niedzielę, 29 grudnia, pół godziny po północy do wypadku doszło w Konstantynowie Łódzkim. W zgłoszeniu była wiadomość o kilku osobach poszkodowanych.

  Na miejscu zdarzenia okazało się, że na skrzyżowaniu Zgierskiej, Narutowicza i Słowackiego zderzyły się trzy samochody osobowe – fiat punto, opel zafira i land rover, w których łącznie podróżowało osiem osób. Pięć osób zostało poszkodowanych. Do dwóch z nich strażacy dostali się przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Udzielono im pierwszej pomocy i przetransportowano do karetek. Do szpitali trafiło pięć osób w wieku od 40 do 50 lat.

  Przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Na miejscu zdarzenia były dwa patrole policji, 4 karetki pogotowia oraz 15 strażaków. Akcję ratunkową zakończono o godzinie 4.18.

  foto: OSP Konstantynów

   

  Udostępnij