• Kolejnych 10 wiat stanęło na przystankach autobusowych w Pabianicach.

  Wiaty zostały zamontowane m.in. przy ul. Sikorskiego (wszystkie cztery przystanki), Karniszewickiej (przy Wspólnej i Niedużej), Wspólnej (przy Łukowej), Partyzanckiej (przy dawnym Madro).

  – W 2019 roku przybyły już 23 wiaty, które miasto zakupiło dzięki środkom z Unii Europejskiej w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” – wylicza Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  Nowe wiaty chronią nie tylko przed deszczem, ale także przed słońcem, dzięki przyciemnianym szybom. W 2020 roku stanie kolejnych 8 wiat, m.in. na ul. Podmiejskiej, Kilińskiego (przy Moniuszki i Zamkowej), Jutrzkowickiej i 15. Pułku Piechoty „Wilków”.

  – Miasto ogłosiło przetarg na budowę nowych zatok autobusowych oraz budowę i przebudowę peronów. Zatoki mają pojawić się między innymi na Rzgowskiej (dwa przystanki w kierunku centrum), Wiejskiej (za ulicą Moniuszki), Karniszewickiej (przy Wspólnej) – mówi rzecznik.

  Na 13 przystankach zostaną pobudowane nowe perony, kolejnych 16 zostanie zmodernizowanych, a na 64 wzdłuż krawędzi przystankowych zostaną wmontowane płytki z wypustkami wyczuwalnymi dla niewidomych i niedowidzących.

  Inwestycje przystankowe są w 85% współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

  Udostępnij