• News will be here
  • IX Pabianicki Półmaraton zorganizowany przez Stowarzyszenie Wszystko Gra. Na starcie stanęło ponad 1000 biegaczy, którzy rywalizowali w kilkunastu kategoriach wiekowych.

Zapaśnik PTC Michał Dybka najpierw zdobył w Radomiu tytuł mistrza Polski juniorów (to jego drugi tytuł w tej kategorii wiekowej), a następnie został piątym zapaśnikiem ME w wadze 87 kg.

Bartosz Stefański, bokser UKS Heros Team (trener Maciej Falkowski), zdobył złoty medal MP juniorów (kat. 91 kg). Tym samym nawiązał do pięknych tradycji pabianickiego boksu z czasów E. Nowaka, J. Gerbicha, B. Guzińskiego, J. Prochonia, B. Misiaka i wielu innych medalistów MP.

Koszykarze Pabianickiego Klubu Koszykówki’99 odnieśli największy sukces w prawie 20-letniej historii klubu. Drużyna seniorów uzyskała awans do II ligi! Cieszą się kibice.

Siłacze z Pabianic Hovchannes Yazichyan i Seweryn Praszkowski zdobyli na Ukrainie medale mistrzostw świata w trójboju siłowym.

Podopieczne Marzeny Głaszcz koszykarki PTK OrtoMedSport Pabianice zdobyły V miejsce w finałach mistrzostwach Polski U-14 w Żyrardowie.

233 kolarzy wzięło udział w Klasyku Pabianickim o puchar Bogumiły Matusiak. Memoriale Marka Wojny”.

GLKS Dłutów obchodził 70-lecie działalności.

Ponad 100 zawodników ścigało się w III „Kryterium ulicznym PTC Trzy Korony Pabianic” zorganizowanym przez reaktywowaną sekcję kolarską PTC.

W parku Wolności odbył się jubileuszowy XX Wrześniowy Bieg Przełajowy.

UKS Azymut Pabianice zdobył VI miejsce w pierwszej lidze Biegu na Orientację.

12 walk z udziałem 24 zawodników w formule MMA oraz o mistrzowski pas Polskiej Federacji Kickboxingu zobaczyli kibice gali sztuk walki Real Fight 3.

170 mocarzy mas wrestlingu (na zdjęciu) z czterech kontynentów walczyło podczas finału Pucharu Świata rozgrywanego w Powiatowej Hali Sportowej w Pabianicach.

Pabianice były gospodarzem mistrzostw Europy w trójboju siłowym federacji WPA. Medale dla biało-czerwonych zdobyli H. Yazichyan, S. Praszkowski i A. Redzynia.

Mariusz Bałaziński został mistrzem świata masters w kulturystyce. Zawody rozegrano w hiszpańskiej Tarragonie. Pabianiczanin wygrał rywalizację w kategorii 40-49 lat do 90 kg.