•  

  Cztery pabianickie kluby sportowe otrzymały z budżetu miasta dotację, o którą wnioskowały.

  Rozdzielono 227.800 zł dotacji z budżetu miasta w 2020 dla klubów sportowych na utrzymanie bazy niezbędnej do szkoleń i organizacji zawodów.

  Dotację otrzymały cztery wnioskujące kluby: Pabianickie Towarzystwo Cyklistów157.500 zł, Klub Sportowy ZjednoczeniPabianice”25.000 zł, Pabianickie Klub Sportów Wodnych40.200 zł, Pabianicki Klub Strzelecki Walter5.100 zł.

  Wsparcie mogły otrzymać kluby sportowe, które mają siedzibę i działają na terenie Pabianic oraz posiadają na utrzymaniu ze środków własnych obiekty sportowe, co reguluje uchwała Rady Miejskiej z 2012 roku przypomina Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  Wpłynęło 26 wniosków o dotację z przeznaczeniem na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w poszczególnych dyscyplinach w pabianickich klubach sportowych, na organizację zawodów oraz udział w imprezach sportowych. Do podziału jest 600 tys. zł.

  Dotację przyzna komisja składająca się z przedstawicieli Rady Sportu na podstawie regulaminu ustalonego przez Radę Sportu. Procedura jest w toku mówi rzecznik.

  Udostępnij