• Małżeństwo z Pabianic jest pod obserwacją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego po powrocie z wakacji w Dubaju. Kontrolują ich pod kątem koronawirusa.

  W ostatnich kilku tygodniach w krajach Południowo-Wschodniej Azji (głównie na terenie Chin) wystąpiły zachorowania spowodowane zakażeniem koronawirusem 2019-nCoV. Okres wylęgania choroby może trwać do 14 dni (najczęściej 5-6 dni), dlatego w tym czasie podróżujący z obszarów wysokiego ryzyka powinni obserwować swój stan zdrowia.

  – Nie mamy potwierdzonych przypadków na naszym terenie. Małżeństwo z Pabianic jest pod stałą obserwacją. Wszystkie procedury zostały wdrożone – mówi Natalia Zmysłowska z pabianickiego sanepidu.

  Objawy zakażenia to: wysoka temperatura ciała 38oC i powyżej, kaszel, duszność, problemy z oddychaniem. Mogą również wystąpić: katar, bóle mięśniowe, dreszcze.

  W przypadku zaobserwowania tych objawów u siebie w ciągu 14 dni od powrotu należy bezzwłocznie zgłosić się do izby przyjęć szpitala chorób zakaźnych, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

  Specjalistyczną pomoc medyczną w zakresie chorób zakaźnych można uzyskać w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. Biegańskiego przy ul. Kniaziewicza 1/5 w Łodzi.

  Udostępnij