• Najbliższy tydzień w kinach Helios przyniesie bogactwo gatunków, czasami – jak w przypadku „Doktora Dolittle”, nawet dosłownie! Dla widzów o mocnych nerwach, mroczna premiera na podstawie powieści Braci Grimm „Małgosia i Jaś”. Na najmłodszych widzów czeka również „Śnieżka i fantastyczna siódemka” oraz zabawny psiak „Urwis”. Kino kobiece kusi zaś tytułem „Mayday”, a na wielbicieli mocniejszych wrażeń czekają „Psy 3. W imię zasad” i „Bad Boys for Life”. Przed kinomanami zdecydowanie trudny wybór, bowiem wszystkie produkcje łączy doskonała obsada aktorska, która w przypadku animacji znajduje przełożenie w świetnym dubbingu.

   

  Doktor Dolittle może być tylko jeden. Rewelacyjnie wcielił się w niego Robert Downey Jr., a partnerują mu oczywiście różnorodni przedstawiciele świata zwierząt. Wszyscy wyruszają w pełną niebezpieczeństw i zabawnych przygód podróż, by finalnie móc… uleczyć królową. W polskiej wersji językowej głosu doktorowi użyczył niezastąpiony Jarosław Boberek. Zabawnych perypetii nie zabraknie także w filmie Urwis, w którym widzowie poznają losy psiaka-kanapowca, stającego się w jednej chwili ulicznym włóczęgą. Śnieżka i fantastyczna siódemka” to natomiast przewrotna animacja, dotykająca dobrze znanego tytułu, w której wszystko jest inne – od Śnieżki zaczynając, na krasnoludkach kończąc.

   

  Znakomitą reprezentacją kina komediowego jest polska produkcja Mayday, w której Piotr Adamczyk zmaga się z trudami życia codziennego w towarzystwie… dwóch żon (Anny Dereszowskiej i Weroniki Książkiewicz). To lawina zdarzeń, pomyłek i zwrotów akcji, które niejednokrotnie przerosną głównego bohatera. Fanów kryminałów i mocnego kina akcji kina Helios zapraszają na Psy 3. W imię zasad”. Bogusław Linda, Marcin Dorociński, Cezary Pazura, Jan Frycz – klasyka Pasikowskiego powraca na duży ekran w wielkim stylu. W filmie Bad Boys for Life widzowie zobaczą zagraniczne gwiazdy –

  Will Smith i Martin Lawrence to duet, który zadba o dobre kino akcji!

   

  Już 31 stycznia we wszystkich kinach Helios zagramy pierwszy w tym roku Maraton Grozy z premierą filmu MAŁGOSIA I JAŚ!

  Specjalnie z myślą o wszystkich lubiących się bać, przygotowaliśmy zestaw filmów, w których groza gra pierwsze skrzypce. Na naszych ekranach pojawi się długo wyczekiwana premiera na podstawie mrocznej powieści Braci Grimm – MAŁGOSIA I JAŚ. Następnie pokaz specjalny filmu THE TURNING. Po krótkiej przerwie odliczanie czas zacząć – COUNTDOWN. Na zakończenie trzymający w napięciu DELIRIUM. Mroczne legendy, nawiedzone domy, tajemnicze aplikacje – to wszystko tylko na Maratonie Grozy w Kinie Helios!

   

  Kultura Dostępna w lutym w Pabianicach!

   

  Cztery czwartki – cztery ambitne polskie produkcje. Kultura w lutym będzie naprawdę bardzo dostępna ,a przede wszystkim w przystępnej cenie – tylko 10 złotych.


  Jako pierwszy (już 
  6 lutego) zostanie zaprezentowany film dotykający emocji, które udzielały się dwa lata temu wszystkim Polakom. Akcja Ostatniej góry” rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2, którą przerywa tragedia na niedalekim szczycie Nanga Parbat. W wyniku brawurowej akcji Adamowi Bieleckiemu i Denisowi Urubko udaje się uratować Elisabeth Revol. Jej partner, Tomasz Mackiewicz, zostaje na Nanga Parbat na zawsze… 13 lutego w kinach Helios królować będzie natomiast tytuł (Nie)znajomi” ze znakomitymi kreacjami między innymi Tomasza Kota, Mai Ostaszewskiej i Aleksandry Domańskiej. Przyjacielska kolacja za sprawą wymuszonej szczerości przerodzi się w sekwencję ciekawych zdarzeń.

   

  Kolejną propozycją lutowej Kultury Dostępnej, która wyświetlona zostanie 20 lutego, jest poruszający film biograficzny Ikar. Historia Mietka Kosza”. Mieczysław (w ten roli fantastyczny Dawid Ogrodnik) zostaje wirtuozem fortepianu, jednak kariera absolutnie nie daje mu szczęścia… Czwartkowy cykl domknie obraz Piłsudski”, który zobaczymy 27 lutego. To kino awanturnicze, płomienny romas, prawdziwa historia Marszałka, jakiej dotąd nie znano…

   

   

  Maraton Grozy (31 stycznia, start godz. 23:00)

  Helios dla Dzieci

  Szybcy i śnieżni (01-02 lutego , godz. 10:30)

  Kino Konesera (03 lutego, godz. 18:30)

  Kult

  Kultura Dostępna (06 lutego, godz. 13:00 lub 18:00)

  Ostatnia Góra

  Premiera

  Małgosia i Jaś

  Psy 3. W imię zasad

  Bad Boys For Life

  https://youtu.be/FZGCE_jh2gA

  Doktor Dolittle

  https://youtu.be/O0Fk6Zpqw2s

  Mayday

  Jak zostałęm gangsterem. Historia prawdziwa

  Śnieżna i Fantastyczna Siódemka

  Urwis

  Udostępnij