• Dariusz Joński, poseł Koalicji Obywatelskiej, oficjalnie otworzył swoje biuro w naszym mieście. Chce pomagać mieszkańcom powiatu pabianickiego oraz zorganizować w Pabianicach spotkanie parlamentarzystów z naszego regionu.

  27 stycznia w lokalu przy ul. Batorego 2 zjawił się tłum gości. Z lokalnych władz przybyli m.in. prezydenci Grzegorz Mackiewicz i Marek Gryglewski. Pojawił się starosta Krzysztof Habura.

  Biuro przede wszystkim ma służyć mieszkańcom powiatu pabianickiego. Polityk chciałby dyżurować w nim w każdy poniedziałek. W tym dniu biuro ma być czynne od godz. 12.00 do 18.00, we wtorki i czwartki od 11.00 do 16.00, w środy od 11.00 do 17.00, a w piątki od 10.00 do 14.00. Niewykluczone, że odbywać się w nim będą porady prawne.

  – Chciałbym również zorganizować spotkanie parlamentarzystów z regionu łódzkiego, żebyśmy porozmawiali o walce ze smogiem. Chcemy zaprosić osoby z ministerstwa, między innymi ministra klimatu, przedstawicieli urzędów, żebyśmy mogli razem rozwiązywać problemy – rozpoczął Dariusz Joński.

  Następnie wręczył żonie Małgorzacie kwiaty z okazji urodzin, życząc jej, żeby dalej wytrzymywała z zapracowanym mężem.

  Głos zabrał prezydent Grzegorz Mackiewicz, który powitał posła w pabianickich skromnych progach.

  – Jestem przekonany, że to miejsce będzie służyć wszystkim mieszkańcom i pozwoli utrzymać dobry kontakt z parlamentem. Mam nadzieję, że wiele zgłaszanych uwag, sugestii będzie towarzyszyło ci w dalszej pracy. Cieszę się, że los zetknął cię z Pabianicami. Jesteś tu zawsze mile widziany – mówił.

  Posła przywitał starosta, który wręczył mu zegar, by ten odmierzał tylko dobry czas.

  – Liczę, że na co dzień to biuro będzie tak tętniło życiem, jak dziś. Pokładamy duże nadzieje i oczekiwania we współpracy z Darkiem. My z naszej strony deklarujemy wolę i chęć współpracy ku chwale powiatu – powiedział Krzysztof Habura.

  Po oficjalnych przemowach nadszedł czas na poczęstunek i kuluarowe rozmowy.

  Udostępnij