• W Petrykozach odbyło się uroczyste otwarcie nowej części Szkoły Podstawowej im. Hansa Christiana Andersena połączone z jubileuszem 155lecia placówki.

  Szanowni państwo, drodzy goście, w imieniu całej społeczności szkoły, wszystkich przedszkolaków, uczniów, a także nauczycieli i pracowników oraz rodziców serdecznie witam na dzisiejszej uroczystości. To ogromny zaszczyt, że zechcieliście przyjąć zaproszenie, bo radość, która nas rozpiera, jest większa, kiedy dzieli się ją z życzliwymi i przyjaznymi osobamitak rozpoczęła dzisiejszą uroczystość dyrektor szkoły Bogusława Piątkowska. Witam wszystkie moje dzieci, wszystkich nauczycieli. To naprawdę wielki dzień. Wierzcie mi, że ja do końca nie wierzę, że uczestniczę w rzeczywistym wydarzeniu czy jest to tylko ziszczenie tych wielkich snów o potędze tej szkoły.

  Życie jest najbardziej zdumiewającą bajkątak napisał baśniopisarz, patron szkoły. I właśnie w baśniowy świat przeniosła gości pani dyrektor, opowiadając bajkę o 155letniej historii szkoły. Oczywiście z happy endem, który wydarzył się dzisiaj, 31 stycznia 2020 roku.

  Uroczystego przecięcia wstęgi dokonały cztery osoby: wójt gminy Pabianice Marcin Wieczorek, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Błoch, dyrektor szkoły Bogusława Piątkowska oraz Iga Małolepsza, przewodnicząca samorządu uczniowskiego.

  Miło mi oznajmić, że nową część Szkoły Podstawowej imienia Hansa Christiana Andersena w Petrykozach uważam za otwartą powiedział tuż po przecięciu wstęgi wójt Marcin Wieczorek.

  Uroczystego poświęcenia placówki dokonali ks. Henryk Kowaliński oraz ksiądz proboszcz Janusz Banachowski z parafii w Górce Pabianickiej.

  Nie obeszło się bez pięknych przemówień, wręczania kwiatów, prezentów oraz wielu przytuleń, bo jak się okazało 31 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Przytulania. Po występach artystycznych goście podziwiali nowoczesne sale dydaktyczne, salę gimnastyczną oraz zaplecze sanitarne na miarę XXI wieku.

  Koszt inwestycji to prawie 7 milionów złotych.

  Udostępnij