• News will be here
  • Dzisiaj, 3 lutego, na cmentarzu komunalnym pożegnano znanego lekarza Wojciecha Zaborowskiego.

    Zmarł 27 stycznia w wieku 75 lat. Urodził się w Pabianicach. Chodził do SP nr 6 i do II LO. Studia medyczne ukończył w 1968 roku. W 1974 uzyskał I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej. Dalsza praktyka i nauka przyniosła mu w 1981 roku II stopień specjalizacji. Doszkalał się na wielu kursach chirurgicznych, m.in. odbył szkolenie z zakresu chirurgii laparoskopowej oraz chirurgii staplerowej. Był członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi.

    Od 1974 do 2016 roku pracował nieprzerwanie w pabianickim szpitalu, na oddziale chirurgii ogólnej i naczyniowej. Prowadził też prywatny gabinet. Przez wiele lat w latach 70. i 80. pracował w przychodni lekarskiej działającej przy MRKS Włókniarz. Opiekował się wszystkimi sportowcami klubu.

    Lek. med. Wojciech Zaborowski jako specjalista chirurgii ogólnej wykonywał szereg zabiegów wchodzących w zakres tej dziedziny, m.in. procedury w obrębie „małej chirurgii”. Specjalizował się w operacjach przepukliny pachwinowej i brzusznej z wykorzystaniem siatki syntetycznej. Operował technikami tradycyjnymi, a także metodą laparoskopową. Rany pooperacyjne zszywał za pomocą staplera skórnego metodą pozostawiającą mniejsze blizny.

    Udostępnij