• News will be here
 • Sympatycy Platformy Obywatelskiej z naszego rejonu rozpoczęli kampanię prezydencką Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Reklamują kandydatkę jako osobę przyzwoitą, kulturalną, rzetelną i uczciwą.

  7 lutego w parku Słowackiego odbyła się konferencja prasowa, która rozpoczęła kampanię PO w powiatach: pabianickim, łaskim i zgierskim. Pierwsza tura wyborów prezydenckich ogłoszona została na 10 maja, druga na 24 maja.

  Małgorzatę Kidawę-Błońską rekomendowała m.in. poseł Agnieszka Hanajczyk, która mówiła, że partia jest w doskonałej formie przed tym oficjalnym biegiem kampanijnym.

  – Oczekujemy na rozmowy z mieszkańcami, którzy uważają, że nie jest to właściwa kandydatka. Chcemy rozmawiać i mieć wzajemny szacunek do siebie. Wiem, że będzie to trudna kampania, ale jesteśmy przygotowani na naprawdę wielką walkę fair play – rozpoczęła pani poseł.

  Zapewniła, że kandydatka odwiedzi Pabianice i będzie to spotkanie otwarte.

  – Znam panią marszałek od wielu lat. Jest to bardzo dobra kandydatka. Często się o niej mówi, że jest to bardzo kulturalna osoba. W zasadzie jak patrzę na dzisiejszą politykę to jest to bardzo ważna cecha. To jest również bardzo mądra i inteligentna kobieta, która ma ogromny szacunek dla innych i potrafi łagodzić spory – dodała.

  Sztab przystąpił do zbierania podpisów pod kandydaturą Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, zwoływane są również zebrania sympatyków i przygotowywany plan działań. Mieszkańcy dowiedzą się o nim z mediów lokalnych oraz społecznościowych.

  – Myślę, że będzie o nas głośno, bo chcemy tę kampanię przeprowadzić w sposób bardzo aktywny i kreatywny. Wierzmy, że wsparcie w centrali pomoże nam po raz kolejny poszczycić się najlepszym wynikiem w województwie łódzkim – stwierdził Łukasz Stencel.

  PO stawia na kampanię bezpośrednią, ponieważ Kidawa-Błońska ma dar do zjednywania sobie ludzi.

  – Nasza kandydatka ma wiele zalet, które wymieniliśmy. Jest to osoba porządna, rzetelna i przyzwoita. W naszej obecnej rzeczywistości jest to bardzo ważne – na zakończenie konferencji powiedział starosta Krzysztof Habura.

  Udostępnij