• Od wczoraj pabianickie centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia szczyci się dwiema prestiżowymi nagrodami w branżowych plebiscytach.

  Pierwsza w konkursie „Property Design Awards 2020”, nagroda w kategorii Bryła: Centrum Handlowe. Nagroda została wręczona 6 lutego na gali plebiscytu w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Odebrali ją: Marcin Wojtyś (pracownia Wojtyś Wójtewicz Architekci), Marek Arciszewski (pracownia MAAI Architekci) oraz Kamil Majcherczak, prezes Zarządu Tkalnia sp. z o.o. i Robert Zapędowski, dyrektor marketingu w Tkalni.

  Na tę wygraną miały wpływ dwa czynniki: obrady jury (branżowych ekspertów) oraz liczba oddanych głosów internautów na dany projekt. W głosowanie na projekt Tkalni zaangażowały się lokalne media, instytucje i tysiące mieszkańców Pabianic. Konkurs ma za zadanie nagrodzić najlepsze projekty komercyjne i publiczne w Polsce oddane do użytku do końca 2019 roku.

  Druga nagroda w „CEE Retail Awards 2020”, w kategorii Projekt roku: Mały projekt handlowy. Nagrodę 6 lutego na gali plebiscytu w Hotelu Intercontinental w Warszawie odebrał Adrian Majsterek, Inwestor Tkalni, A&A.

  – Wyróżnienie jest tym ważniejsze, że w obu plebiscytach Tkalnia rywalizowała z projektami z całej Polski oraz zza granicy, między innymi z Galerią Młociny w Warszawie, Centrum Janki, Centrum handlowym Angara w Moskwie oraz centrum handlowym Vivo w Bratysławie – mówi Robert Zapędowski, dyrektor marketingu.

  Tkalnia powstała na terenie dawnej fabryki włókienniczej Krusche- Ender przy ulicy Grobelnej 8. Posiada ponad 40 sklepów, pierwsze w mieście kino Helios i ponad 230 miejsc parkingowych. Za projekt architektoniczny odpowiadały pracownie Wojtyś Wójtowicz Architekci oraz MAAI Marek Arciszewski.

  Udostępnij