• News will be here
 • Warsztat Terapii Zajęciowej cieszy się z nowego pojazdu. Jest nim mercedes benz sprinter.

  To cudo na czterech kołach jest przystosowane do przewozu 21 osób, w tym jednej na wózku inwalidzkim (dotychczasowy samochód mógł przewozić 15 osób). Mercedes wyposażony jest w windę na wózek.

  Ten samochód będzie wspaniałą wizytówką naszego ośrodka, gdyż na jego szybach widnieje napisUWAGA! W tym samochodzie przewożone są Diamenty”. Mamy nadzieję, że będzie to dodatkowy element promocji osób z niepełnosprawnością jako osób pełnych wartości i piękna mówi Agnieszka Jaksa, szefowa WTZ.

  W związku z częstymi awariami poprzedniego pojazdu uczestnicy WTZ musieli zrezygnować między innymi z corocznych wyjazdów na konkursy i przeglądy, na których od lat zdobywali wysokie miejsca. Nowy i sprawny samochód był więc niezbędny.

  Podopieczni o nowym samochodzie dowiedzieli się podczas Warsztatowej wigilii. Starosta Krzysztof Habura wraz z wiceprezydent Aleksandrą Jarmakowską-Jasiczek wjechali saniami z wielkim prezentem.

  Gdy podopieczni otworzyli pudło, wyciągnęli kartkę z napisem: „Dzisiaj o godzinie 13.00 będzie nasz nawy samochód”. Szczęście i radość było czuć w całym warsztacie. Wszystkie Diamenciki krzyczały, skakały i przytulały się entuzjastycznie. Nie spodziewali się takiego prezentu pod choinkę wspomina Jaksa.

  Nowy samochód to nowe perspektywy i szanse dla pabianickich Diamencików. W Warsztacie Terapii Zajęciowej jest 40 uczestników. Są to osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu znacznym i umiarkowanym oraz z niepełnosprawnością ruchową, w tym osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim.

  Mercedes benz sprinter został sfinansowany ze środków PFRON (224 tys. zł) w ramach obszaru DProgramu wyrównywania żnic między regionami III”. Dodatkowo wkład własny (56 tys. zł) wniósł powiat pabianicki.

  Udostępnij